Erdélyi magyar írók románul – könyvbemutató Marosvásárhelyen

Erdélyi magyar prózaírók román nyelvre fordított írásait tartalmazó kötetet mutatnak be 2017. március 29-én 17 órakor a marosvásárhelyi Petru Maior Tudományegyetemen. A „Singurătate gonflabilă” címmel, a Román Kulturális Intézet gondozásában megjelent kötetben olyan kortárs magyar írók reprezentatív művei kaptak helyet, mint Demény Péter, Demeter Szilárd, Ferencz Zsuzsanna, György Attila, Láng Zsolt, Márton Evelin, Molnár Vilmos, Mózes Attila, Nagy Koppány Zsolt, Papp Sándor Zsigmond, Potoczky László, Selyem Zsuzsa, Szabó Róbert Csaba, Szilágyi István, Tompa Andrea, Vida Gábor és Zsidó Ferenc. A műveket E. Ferencz Judit fordította román nyelvre.

A Romániai Írószövetség Marosvásárhelyi Fiókja által szervezett eseményen a beszélgetést Iulian Boldea irodalomkritikus, az egyetem prorektora vezeti. Jelen lesz Markó Béla költő, a Romániai Írószövetség Marosvásárhelyi Fiókjának elnöke, Alexandru Cistelecan irodalomkritikus, Demény Péter író, a Látó szerkesztője, E. Ferencz Judit műfordító, valamint Sorin Gherguț költő, a Román Kulturális Intézet szakértője is.