Kiosztották a Romániai Írók Szövetségének 2021-es díjait

Kiosztották a Romániai Írók Szövetségének 2021-es díjait. A díjkiosztó gálára május 30-án a Tîrgu Jiu-i színházban került sor.

Az Írószövetség Kisebbségi Bizottságának (Markó Béla elnök, Octavia Nedelcu, Karácsonyi Zsolt, Ivan Kovaci, Dagmar Maria Anoca ) javaslatára a magyar nyelvű irodalomért a zsűri (Dan Cristea elnök, Gabriel Coșoveanu, Andrea Hedeș, Ioan Holban, Angelo Mitchievici, Vasile Spiridon, Răzvan Voncu ) a díjat KÁLI ISTVÁNNAK ítélte Klastrom utca kettő című regényéért (Prae Kiadó, Budapest – Mentor Kiadó, Marosvásárhely, 2021). A kisebbségi nyelvű első könyves írónak járó debütdíjat GYÖRGY ALIDA kapta Hármasszabály című prózakötetéért (Fiatal Írók Szövetsége, Budapest, 2021).

A román prózadíjat KOCSIS FRANCISKO, az Írószövetség Marosvásárhelyi Fiókjának tagja kapta az Atelierul de pipe și tutun című prózakötetéért (Editura Cartea Românească, Bukarest, 2021).