Markó Béla az október hónap írója

A Romániai Írók Szövetsége és a Jászvásári Polgármesteri Hivatal közös szervezésében november 7-e és 9-e között zajlott Jászvásáron “Az év írói” elnevezésű irodalmi rendezvénysorozat. A számos romániai írót, költőt és irodalomkritikust felvonultató három napos esemény fő mozzanataként pénteken ünnepi gála keretében adták át “Az év írója”, valamint  “A hónap írója” díjakat, amelyet egy szakmai zsűri ítélt meg a szervezet kiemelkedő teljesítményt nyújtó tagjainak, az esemény házigazdája az Írószövetség elnöke, Nicolae Manolescu volt.

A szakmai testület (Răzvan Voncu – elnök, Gabriel Chifu, Gabriela Gheorghișor, Ioan Holban, Mircea Mihăieș, Angelo Mitchievici és Vasile Spiridon) döntése értelmében, „Az év írója” díjat Gabriela Adamesteanu kapta meg a jászvásári Polirom kiadónál megjelent köteteiért. Az október hónap írója díjat Markó Béla költő, a Romániai Írók Szövetsége Marosvásárhelyi Fiójának elnöke vehette át, ő a teljes költői munkásságáért, valamint a “Román-magyar irodalmi interferenciák” elnevezésű Marosvásárhelyen elindított konferencia-sorozatért kapta a rangos kitüntetést.

A rendezvény keretében (egy évre visszamenően) szintén “A hónap írója” elismerésben részesült  Adrian Popescu (2018 novembere), Gabriela Adameșteanu (2018 decembere), Andreea Răsuceanu (2019 januárja), Florina Ilis (február hónap), Cornel Ungureanu (március hónap), Mircea Anghelescu (április hónap), Ana Blandiana (május hónap), Traian Ștef (június hónap), Constantin Abăluță (július hónap), Andrei Novac (augusztus hónap) és Daniel Cristea-Enache (szeptember hónap).

A jászvásári Pallas Mall Chopin termében tartott gála Adrian Păduraru előadóestjével folytatódott, amelyben az idén díjazott költők verseiből szavalt, az est Ada Milea și Bobo Burlăcianu zenei összeállításával zárult.