Három új taggal bővült a Romániai Írók Szövetségének Marosvásárhelyi Fiókja

A Romániai Írók Szövetségének országos Vezető Tanácsa december 4-i ülésén jóváhagyta többek közt Nagy Miklós Kund, Szabó Róbert Csaba és Szenkovics Enikő tagfelvételét, akik a Marosvásárhelyi Fiókhoz tartoznak.

Nagy Miklós Kund erdélyi magyar szerkesztő, művészeti író, műfordító, esszéró. Számos antológiában, tanulmánykötetben, művészeti és fotóalbumban olvashatók esszéi. Több mint harminc könyve jelent meg, irodalomtörténeti, képzőművészeti, színházi kötetek, antológiák szerzője, szerkesztője. Munkásságáért számos rangos díjat és elismerést kapott.

Szabó Róbert Csaba író, szerkesztő,  20042005 között A Hét munkatársaként dolgozott, 2005-től a Látó szépirodalmi folyóirat szerkesztője, hét prózakötet szerzője.

Szenkovics Enikő eddigi munkásságát és érdeklődési irányát két forrásnyelv határozta meg, mind a román, mind a német irodalom köréből készített műfordításokat. Hosszú ideje gondos és figyelmes fordítója az erdélyi német irodalomnak, fordításain keresztül a magyar olvasó átfogó képet kaphat a romániai németség szépirodalmából.